به نام خدا

معرفی پاورهای ایرانی گرین

                                                                                                                   نویسنده : دبیر بخش الکترونیک،

                                                                                                                              مصطفی زرندی

منبع تغذیه در کامپیوتر، تامین کننده انرژی و برق مصرفی اجزا مختلف کامپیوتر است و از این نظر آن را می توان همانند قلب در بدن دانست. همانطور که قلب خون کافی برای تامین انرژی مورد نیاز بافت های مختلف بدن را به آنها می رساند، منبع تغدیه نیز توان مورد نیاز برای قسمت های مختلف سیستم را تامین می کند و بدون وجود یک منبع تغذیه مناسب و خوب، بهترین قطعات کامپیوتر هم کارایی چندان مناسبی نخواهند داشت. پس همیشه سعی کنید قلبی مناسب برای سیستم خود انتخاب کنید تا قطعات سیستم شما به طور کامل از انرژی کافی بهره مند شوند؛ چراکه حداقل 30 درصد اشکالات و عیوب قطعات سخت افزاری، به نوعی مربوط به انتخاب و نصب پاورهای غیر استاندارد و یا عدم تناسب پاور با سخت افزار مربوطه می باشد. جالب است که اکثر افراد حاضرند با پرداخت هزینه های گزاف، نسبت به خرید و یا ارتقای پردازنده و کارت گرافیک خود اقدام نمایند. درحالی که عدم توجه به تناسب پاور با سخت افزار مربوطه که عموما هزینه آن 30 درصد قیمت یک پردازنده روز و یا یک کارت گرافیک جدید در بازار می باشد، می تواند در بهترین شرایط ، کارآیی و سرعت عمل سیستم ایشان را با اختلال مواجه سازد و در شرایط حاد تر، موجب آسیب این قطعات گردد.

بقیه درادامه مطلب...

در دنیای مدرن امروز استفاده از کامپیوتر تبدیل به الزامات زندگی روزمره ما شده است . در این شرایط داشتن برندی داخلی که توان ارائه محصول در مقابل برندهای معروف  خارجی را داشته باشد بسیار مهم است. شرکت تولیدی سیستمهای اینده سیما از سال 1375 و با عرضه کیس و پاور با نام تجاری گرین GREEN خود را به بازار داخلی معرفی نمود که امروزه از مارکهای معروف و با کیفیت بازار است.  

گرین در سالهای اخیر، با تمرکز بر روی افزایش سطح کیفی محصولات خود در زمینه عرضه کیس، پاور و خنک کننده پردازنده ، به موفقیت های بسیار خوبی دست یافته است. البته این کمپانی ، هنوز به مرحله تولید صد در صد نرسیده است و در حال حاضر با سفارش قسمتهای پیچیده محصولات خود به کمپانی های خوشنام جهانی، اقدام به عرضه این کالاها با نام و نشان GREEN در بازار داخلی می نماید. البته در تمام دنیا شرکت های سازنده لوازم الکترونیکی  تمام محصول تولیدی را خودشان تولید نمی کنند ، یعنی قطعاتی مانند ، مقاومت ، ترانزیستور ، سلف ، انواع آی سی ها و تقویت کننده ها و... را از شرکت های تولیدی دیگر تهیه می کنند. به هر حال بخش مونتاژ و تولید بعضی قطعات ساده تر این مارک در ایران انجام می شود.


کارخانه گرین در سلفچگان قم

منبع تغذیه (POWER) : چرا باید یک پاور خوب بخریم ؟؟

اگر یک سیستم کامپیوتری دارید و دارای پاور بی کیفیت و ارزان قیمت است و بدون هیچ مشکل خاصی به کار خود ادامه می دهد ، آیا نیاز به تعویض آن با پاورهای با کیفیت وجود دارد یا نه؟

بله (بدون هیچ تردیدی) به نظر شخصی و تجربه بنده حتما این کار را در اولین فرصت انجام دهید ، فرض کنید همسایه شما در حال جوشکاری است و به علت بار راکتیو وارد شده بر شبکه و عدم مجهز بودن پاور شما به سیستم های محافظ و فیلترینگ قوی  باعث آسیب دیدن سخت افزار آن می شود .

 

راهنمای انتخاب پاور

در مورد خرید یک پاور خوب ، اگر به صورت حرفه ای بخواهید عمل کنید ، باید بسیار ماهرانه عمل کنید ،  عوامل خرید یک پاور خوب به شرح ذیل است : برای مطالعه تفصیلی و کامل به ادامه مطلب رجوع نمایید.

 

1.    تناسب ویرایش پاور با توجه سخت افزار به کار برده شده

2.     انتخاب پاور در آخرین مرحله انتخاب قطعات

3.     توجه به توان واقعی پاور الزامی می باشد

4.        تعبیه حفاظتهای ایمنی در مبانی ورودی و خروجی پاور 

5.     راندمان و صرفه جویی در مصرف انرژی

6.     نوع فن به کاربرده شده

7.     عمر مفید پاور یا MTBF

8.    میزان حرارت ایجاد شده پاور و پایداری حرارتی آن

9.     ثابت ماندن ولتاژ خروجی

10.   نویز و ریپل خروجی پاور

11.    PFC و تاثیرات آن بر هارمونیک های ورودی

12.   گارانتی معتبر


دریافت راهنمای کامل و فنی انتخاب پاور : دانلود

 

بعضی از مزیت های پاورهای ایرانی گرین :

1-کیفیت بسیار عالی و گارانتی دار بودن محصولات  (کیفیت این محصول توسط اینجانب تسط شده ، و با پاورهای ارزان قیمت و بی کیفیت چینی اصلا قابل قیاس نیست)

2- صداقت با مشتری و اینکه قدرت حقیقی پاور با مقدار بیان شده شرکت برابر است (طبق گفته فروشندگان و تستهای مجلات معتبر)

3-تنوع و پاسخگویی به همه نیازهای کاربران

4-رعایت استانداردهای لازم و استفاده از برترین تکنولوژیهای روز (در این پاورها تقریبا تمامی استانداردها رعایت شده است )

5-گارانتی دار بودن حتی بیش از 5 سال در برخی از محصولات  (احتمالا تا پایان گارانتی سخت افزار سیستم به علت قدیمی شدن نیاز به تعویض پیدا می کند )

6- وجود پاورهای فوق حرفه ای گرین تحت عنوان  OC SERIES

و مواردی دیگر


 

برای بررسی عملی کیفیت پاورهای گرین، به عنوان مثال، سری Gaming پاورهای گرین در مسابقه ای بین بهترین پاورهای حدود 900 وات که توسط مجله عصر شبکه و با حضور نمایندگان شرکتها برگزار شده شرکت کرده است. برگزار کننده مسابقه اینطور می نویسد:

شخصا خیلی دوست دارم تا رقابت یک مارک تجاری خوشنام ایرانی با بزرگان جهانی را از نزدیک ببینم. همیشه پیش خودم فکر می کردم که آیا یک مارک ایرانی، توانایی رقابت با مارک های خارجی سطح بالا را دارد؟ این بررسی قطعا با وجود یک مارک ایرانی، برای من و خیلی از شما ها ، جذاب تر خواهد شد.

و اما نتیجه مسابقه .... بله، گرین به عنوان بهترین انتخاب شده است!


 

بعضی جایزه هایی که شرکت سیاره سبز Green موفق به دریافت آنها شده است :


 

انواع مدلهای پاور گرین

سری OC   یا  (Over Clocking)

سری Gaming

سری  EUیا ( Extra Utility)

سری SP یا (Smart Performance)

سری HE  یا (Hyper Economic)

 

مزایای فنی پاورهاتحت استاندارد جدید:

+ بهره مندی از مدار Active PFC جهت اصلاح ضریب توان و کاهش هارمونیک های جریان.

+  بازدهی بیشتر انرژی جهت کاهش چشمگیر مصرف برق کامپیوتر و مصرف انرژی کمتر از 1W در حالت آماده به کار.

+ بهره مندی از طراحی Double Forward در ساختار داخلی جهت عملکرد بهتر مدار سوئیچینگ.

+ عمر مفید بیشتر به دلیل کیفیت بالاتر قطعات داخلی و سازگاری بهتر با نوسانات برق شهری.

+ استفاده از سیستم جدید کنترل سرعت فن Advanced STNC که موجب کاهش چشمگیر صدای فن پاور می شود.

+ بهره مندی از سیستم های جدید محافظتی در بهترین سطح عملکرد متناسب با سخت افزارهای جدید.

 

 

در جمع بندی نهایی توصیه می کنیم حتما  در درون کیس خود از پاور با کیفیت و تولید داخل گرین استفاده کنید

 

اما قیمت بعضی محصولات در تاریخ 16 آبان 91 به شرح ذیل است (قیمت ها بر حسب ریال است):

گرین Green GP330A     880,000       گارانتی: آینده سیما ( گرین )  3 سال 

گرین Green GP380A  1,050,000        گارانتی: آینده سیما ( گرین )  37 ماه 

گرین Green GP480A  1,450,000       گارانتی:  آینده سیما ( گرین )  37 ماه    

گرین       Green GP885B  1,770,000گارانتی:  آینده سیما ( گرین ) 50 ماه 

(قابل توجه است که رقیب خارجی این پاور یعنی کولر مستر UCP 900W که در رقابت از پاور گرین شکست خورد با قیمت 282,000  تومان عرضه می شود.)


نمایندگیهای فروش گرین در کشور : لینک


کیف، برچسب، جامدادی ایرانی فرهنگی!

کیف مدرسه، برچسب، و غیره ایرانی ، با طرحهای فرهنگی! خوابم یا بیدار؟


                                

این محصولات که با نام تجاری قاصدک روانه بازر شده اند شامل کیف مدرسه، برنامه هفتگی، انواع برچسبها و طرحهای مختلف دفتر مشق و نقاشی می شوند. تلاش موسسه خیبر فقط ارائه محصولاتی با تصاویر و نقش و نگارهای جدید نبوده است. بلکه این مجموعه سعی دارد تا شخصیتهایی را خلق کند که بتوانند سبک زندگی ایرانی و اسلامی را ترویج دهند. کاری که اگر موفق شوند، کارستان خواهد بود.


                                                            

ثنا و ثمین دو دختر 6 و 10 ساله با سبک زندگی ایرانی اسلامی هستند که تصاویر آنها بروی لوازم‌التحریر، کیف و ... منتشر شده است تا در مقابل نمونه‌های غربی ارائه شود. محصولات ثنا و ثمین متنوع بوده و از میان آنها می‌توان به دفتر، کیف، جامدادی، پوستر، برچسب و برنامه کلاسی و... اشاره کرد. همچنین لوازمالتحریر برادر این دو دختر یعنی سینا نیز به زودی رونمایی می‌شود.


                                                   

این قسمت رو از وبلاگ هوران پیدا کردم :

در عکس برگردانهای ثَنا و ثَمین میبینیم که ثَنا و ثَمین هم مثل دختران دیگر فعال هستند. مثلا، ثَنا به ما نشون میده که وقتی چادر سرشه هم میتونه عکاسی کنه، رانندگی کنه و یا به سفر بره. ثَمین هم با اینکه کوچــکتره اما او هم برای خودش چادری مخصوص داره. ثَنا و ثَمین هر دو مُحجبه و با حجابند و همیشه در کنار همند. آنها علاوه براینکه برای کارهای عبادیشون، مثله نماز خواندن و قرآن خواندن ، اهمیت قائل هستند به مطالعه ، به هنر، به تحصیل، به اینکه تمیز و مرتب باشند، به ورزش و سلامتیشون هم  اهمیت میدند .

از نظر من ثَنا و ثَمین ، دختران پر شور و پر انرژی هستند که همه ی دختران میتوانند از آنها ایده بگیرند.

البته از منظر فرهنگی من به بعضی قسمتهای کارشان ایراد دارم، مثلا چرا صفحه اول قسمت دخترانه شان، باید یک دخترخانم 10 ساله جلوی میز آرایش باشد؟ ظاهرا اندکی بیش از حد لازم به زیبایی ظاهری و فعالیت بیرون از خانه اهمیت داده‌اند؛ اما باز از باربی و ... که بهتر است!  
این لینک شما را به لیست محصولات این گروه می برد :
http://ghasedakk.ir/pack/list.html

این گروه ظاهرا در کرج هستند و از این طریق می توانید با آنها تماس بگیرید :
تلفن       32211033 - 026             پست الکترونیک
           info@ghasedakk.ir


لوازم تحریر ایرانی: خودکار پلیکان

در این مدت که روی لوازم تحریر ایرانی تحقیق می کنم یک خودکار ایرانی دیگر نیز پیدا کردم، خودکار پلیکان، ساخت شرکت پلیکان ایران، که تحت لیسانس پلیکان آلمان است و کارخانه آن نیز در کیلومتر 32 جاده مخصوص کرج است.

از چپ به راست :

همه خودکارهای پلیکان

خودکار 930

4 رنگ اصلی و 4 رنگ فانتزی(صورتی، بنفش، نارنجی، آبی فیروزه‌ای) را دارد.

خودکار ژل 938

با جوهر ژل که این نوع خودکارها بسیار روان مینویسند (مثل روان نویس) و پررنگ تر از خودکارهای معمولی. البته زودتر تمام میشوند و قیمتشان هم گرانتر است. این خودکار در چهار رنگ اصلی تولید شده است.

خودکار ریس

خودکار معمولی در 4 رنگ اصلی

خودکار فشاری نکست

تنها در دو رنگ آبی و مشکی عرضه شده و خود تولید کننده می گوید رنگ جوهرش متفاوت است، من خودم هنوز آزمایش نکردم. این خودکار جای دست لاستیکی هم دارد.

 

البته توجه داشته باشید که جوهر و نوک همه خودکارهای ایرانی، وارد می شود، اما باز بهتر از این است که تولید شده وارد شود چرا قسمت «کار کارگر» در ایران انجام می شود که اشتغال آفرین است. در ضمن، اگر خودکارهای ایرانی بازار بزرگ داشته باشند شاید تولید قسمتهای دیگر هم بصرفد و کم کم آنها را نیز شروع کنند.